500 TL Üzeri Kargo Bedava..! Aynı üründen birden fazla al %10 İndirimi Yakala.. 500 TL Üzeri Kargo Bedava..! Aynı üründen birden fazla al %10 İndirimi Yakala.. 500 TL Üzeri Kargo Bedava..! Aynı üründen birden fazla al %10 İndirimi Yakala.. 500 TL Üzeri Kargo Bedava..! Aynı üründen birden fazla al %10 İndirimi Yakala..

Karışımlı Orkide Toprağı 1 Litre

  • Ürün Kodu: OY9059
  • Stok: 20+
  • %24indirim
    99,00 TL
    75,00 TL
  • 6,25 TL 'den başlayan taksitlerle
Adet
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Karışımlı Orkide Toprağı 1 Litre

Özel bir bitki olan Orkide , kendi doğal ortamında ağaç kovuklarında ağaç gövdelerinde yada tropik ormanlarda ağaç diplerinde yabani olarak yetişir. Kendi doğal ortamı genellikle yıl boyu 19-25 derece sıcaklıkta yoğun yağışlı , nemli ve gün içinde ağaç yaprakları arasından gün ışığı alan bölgelerde yetişir. Orkideler Kökleri vasıtası ile devamlı ağaç gövdelerine sarılarak parazit olarak yetişirler. Kökler devamlı hava almayı sever. Orkide Suyu değil nemi , Direkt güneş ışığını değil dolaylı gün ışığını severler.
Orkide toprağı bahçe toprağı gibi topraklara , torflara dikilmez. köklerin devamlı havalanması nemli kalması gerekir. Köklerin büyüdükçe ilerleyebilecek alan bulması gerekir. Özel Karışım Orkide Toprağımızın içerğini oluştururken, Orkidenin kendisini tamamen doğal ortamında hissetmesini sağlamak istedik. Bu nedenle Toprağımız için İri Parçalı , Etli (Malç olmayan) Rusya ve Ukrayna bölgesinden toplanan en temiz çam kabuklarını kullanıyoruz. Neden bu çam kabuklarını kullanıyoruz ? Çam Ağacı bildiğiniz gibi yüksek oksijen deposudur. Çam Ağacı doğası itibarı doğanın detoks aracıdır.Kirli havayı , toksinleri çeker yapısında sindirir ve doğaya oksijen yayar. Bunu yaparken Kendi yapısında PH değeri ve Asit oranı yükselir. Bakir alanlardan , doğası temiz alanlardan toplanan çam kabuklarına PH ve Asit oranı daha düşüktür.
Orkideler PH değeri olarak 5-6,5 Aralığını severler. PH ve Asit oranı bu nedenle Rosya ve Ukrayna bölgesinden gelen çam kabuklarında daha idealdir.Orkidenin anavatanı olan Uzak doğulu üretici ve yetiştiriciler de Rusya ve Ukrayna Bölgesinden gelen çam kabuklarını tercih etmektedirler. Karışımlı toprağımızın içeriğinde Çam Kabuğu dışında , Vitaminli Organik torf, Kil bilyesi , perlit, Vermikülit ve Pomza bulunmaktadır. Bu saydığımız malzemelerin tamamı da doğal olup, özellikler orkidelerin saksı içeriğinde sera etkisi oluşturmasını sağlamak amacıyla Su Tutma kapasitesini arttırmak için bir araya getirilmiştir.
Karışımlı orkide toprağımıza bir orkide dikildiğinde, orkide kendisini çok çabuk adapte edecektir ve kendisini Doğal ortamında hissedecektir. Köklerin büyümesi ve devamlı nem alabilmesi için yeterli boşluk oluşacaktır. Bununla beraber saksı içerisinde oluşan boşluklar nedeniyle yeterli hava akışı da sağlanmış olacaktır. Orkidelerinizin yeni evi olacak Özel Karışımlı toprağımızı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Uyarı ve Notlar : Saksılarınız çok büyük olmamalıdır. Orkideler kökleri ile tutunmayı severler, bu nedenle çok büyük saksılar kullanmaktan kaçınmalısınız. Orkide topraklarınız periyodik sulama neticesinde ve içeriğindeki maddelerin yüksek su tutma kapasitesi nedeniyle hep nemli olacaktır.
Bu nem hava akışı olmadığında küflenmeye sebep olur. Küflenmeyi engellemek için Orkide Saksılarınızda hava delikleri açmayı unutmayın. Orkidelerinizi Dekoratif olması amacı ile cam-porselen saksılara dikmeyin. İlla Cam-Porselen saksı kullanacaksanız. Orkidenizi hava delikleri açılmış plastik saksıya dikin. O plastik saksıyı cam-porselen saksı içerisine oturtun. Orkidelerinizi Direkt Güneş ışığından uzak tutun.Orkideler dolaylı (Perde arkasından gelen günışığı) çok sever. Direkt güneş ışığı yapraktaki kalsiumu emer, yaprakların yumuşamasını, orkidenizin suyunun daha çabuk bitmesini sağlar. Ayrıca yapraklara gelen direkt gün ışığı yapraklarda yanma yapar. Orkidelerinizin Konumu çok önemlidir. Orkidelerinizi Hiç hava almayan yerlerde muhafaza etmeyin. Çok rüzgar alan yerlerde (Halk Arasında Cereyan) yapan yerlerde bırakmayın, havada akımının dolaylı şekilde olduğu bölgelerde konumlandırmaya çalışın.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğinizde 24 saat içinde Anlaşmalı Kargo firmasına teslim edilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...