Orkide Bakım Ürünleri

Görseller Yükleniyor
Seramis 1 Litre
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme
Seramis - Vitaminli Özel Torf (1 Litre)

Seramis Kil Granülatı, her yerde yetiştiriciler arasında giderek daha popüler hale gelen ince bir pişmiş kildir! İnanılmaz miktarda suyu tutar, hatta toprak veya hindistancevizi suyunu bile yener, ancak taneli yapısı yine de serbest drenaj sağlar.

 

Seramis - yeni ve heyecan verici büyüyen ürünler getiriyor Kil Granülatı - kil çakıllarına yeni alternatif Üretiminde sadece en kaliteli kil kullanılmıştır Özel bir kil çıkarma işlemi ve düşük sıcaklıkta pişirme, inanılmaz derecede gözenekli bir yüzey oluşturur Granül kıvam, mükemmel oksijenasyon ve hastalık direnci için serbest drenaj sağlar Güçlü kılcal etki ve su tutma - kendi ağırlığının% 100'ünü suda tutar 5,2 ila 6,0 doğal pH ve çok düşük doğal tuz içeriği ile çok kararlı ve tamamen inert Drenajı iyileştirmek için toprağa, hindistancevizi veya topraksız ortamlara karıştırılabilir Parçalanmaz - birçok kez temizlenebilir ve yeniden kullanılabilir Artan besin alımına izin verir Her yerdeki yetiştiriciler , Seramis kullananlar harika sonuçlar bildiriyor..

 

Seramis Nasıl Çalışır:

Seramis kil granülü, küçük, oldukça düzenli şekilli genişletilmiş kil granüllerinden oluşur. Bu özel kil en yüksek kalitededir ve aslında yalnızca Almanya'nın Westerwald bölgesinde bulunur. Kil, kendisine benzersiz özelliklerini kazandırmak için dikkatli bir işlemden geçer. Kil önce suyla seyreltilir ve ardından% 80'in üzerinde inanılmaz bir gözenek hacmi elde etmek için özel bir porifikasyon işlemine tabi tutulur. Kil daha sonra kurutulur, parçalanır, elenir ve daha sonra özellikle düşük bir sıcaklıkta yakılır, bu da su tutma özelliklerini daha da artırmaya yardımcı olur. Granüller daha sonra, dikkatli bir şekilde paketlenmeden önce tozu gidermek için yıkanır.

Seramis kil granülleri serttir, bu da onların sıkışmasını durdurmaya yardımcı olur, serbest drenaj ve bitki köklerinin iyi oksijenlenmesini sağlar. Üstün yüzey gözenekliliği, her bir granülün kendi ağırlığının% 100'ünü suda tutmasını sağlar. Çok fazla su tuttuğu için elle sulamada toprak ve hindistancevizi yerine veya hidroponik sistemde normal kil çakıllarına veya hindistan cevizine alternatif olarak kullanılabilir. Seramis'in doğal pH'ı 5,2 ila 6,0'dır ve tuz seviyesi çok düşüktür.

Seramis nasıl kullanılır:

Seramis kili granülü, elle sulamada toprak ve hindistancevizi yerine kullanılabilir. Hidroponik bir sistemde normal kil çakıllarına veya hindistan cevizine alternatif olarak da kullanılabilir. Drenajı iyileştirmek ve topaklanmayı azaltmak için toprağa eklenebilir. Seramis kil granülleri, buharlaşmayı azaltmak için toprağın veya kokonun üstünü süslemek için de kullanılabilir.

Seramis kili granülleri paketlenmeden önce yıkanır. 5,2 ila 6,0 arasında doğal bir pH'a sahiptir, bu nedenle genellikle pH ayarlaması gerektirmez.

Seramis kil granülü hazırlandıktan sonra, onu saksılarınıza / sisteminize yerleştirin ve bitkilerinizi dikkatlice içine nakledin. Kök topunun kaplandığından emin olun .

Büyümenizden sonra ortam yeniden kullanılabilir. Basitçe kökleri çıkarın ve iyice yıkayın. Bir enzim ürünü kullanmak, kalan kök kıllarının parçalanmasına yardımcı olacaktır. Bunu yapmak, birçok kez kullanılabileceği anlamına gelir, bu da onu çok ekonomik bir ortam haline getirir.

Seramis kil granülatı çok fazla su tutar, bu nedenle bu ortamda yetiştirilen bitkiler, geleneksel kil çakıllarında yetiştirildiklerinden daha az sıklıkta sulama gerektirir. Çok sık sularsanız, bunun kök gelişimini neredeyse kesinlikle engelleyeceğini ve bitkinizin köklerini pythium gibi kök hastalıklarına karşı savunmasız hale getirebilir. Seramis kil granülatına yeni eklenen bitkiler için günde en fazla bir kez ve mümkünse muhtemelen daha az sulamayı öneriyoruz. Orkidelerde Bu durum orkidenizin sulama periyoduna göre değişir.Bu, ortamın sulamaların arasında biraz kurumasına izin vermek ve bu da bitkinin köklerinin su aramak için büyümesini teşvik etmek içindir. Sulama döngüleri arasında biraz kurumasına izin vermek de kök hastalıklarını uzak tutmaya yardımcı olur. El sulama için,

Doğal pH değeri - 5,6

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 3 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


Alışverişini 500TL'ye Tamamla 50TL Kazan

90 gün Değişim ve İade

7/24 Güvenli Alışveriş

Taksit Seçenekleri

Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.