Orkide Bakım Ürünleri

Görseller Yükleniyor
Özel Karışımlı Orkide Toprağı 1 Litre
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Özel Karışımlı Orkide Toprağı Nedir ?

Özel bir bitki olan Orkide , kendi doğal ortamında ağaç kovuklarında ağaç gövdelerinde yada tropik ormanlarda ağaç diplerinde yabani olarak yetişir. Kendi doğal ortamı genellikle yıl boyu 19-25 derece sıcaklıkta yoğun yağışlı , nemli ve gün içinde ağaç yaprakları arasından gün ışığı alan bölgelerde yetişir. Orkideler Kökleri vasıtası ile devamlı ağaç gövdelerine sarılarak parazit olarak yetişirler. Kökler devamlı hava almayı sever. Orkide Suyu değil nemi , Direkt güneş ışığını değil dolaylı gün ışığını severler. Orkide toprağı bahçe toprağı gibi topraklara , torflara dikilmez.
köklerin devamlı havalanması nemli kalması gerekir. Köklerin büyüdükçe ilerleyebilecek alan bulması gerekir.

Özel Karışım Orkide Toprağımızın içerğini oluştururken, Orkidenin kendisini tamamen doğal ortamında hissetmesini sağlamak istedik. Bu nedenle Toprağımız için İri Parçalı , Etli (Malç olmayan) Rusya ve Ukrayna bölgesinden toplanan en temiz çam kabuklarını kullanıyoruz.
Neden bu çam kabuklarını kullanıyoruz ?

Çam Ağacı bildiğiniz gibi yüksek oksijen deposudur. Çam Ağacı doğası itibarı doğanın detoks aracıdır.Kirli havayı , toksinleri çeker yapısında sindirir ve doğaya oksijen yayar. Bunu yaparken Kendi yapısında PH değeri ve Asit oranı yükselir. Bakir alanlardan , doğası temiz alanlardan toplanan çam kabuklarına PH ve Asit oranı daha düşüktür. Orkideler PH değeri olarak 5-6,5 Aralığını severler. PH ve Asit oranı bu nedenle Rosya ve Ukrayna bölgesinden gelen çam kabuklarında daha idealdir.Orkidenin anavatanı olan Uzak doğulu üretici ve yetiştiriciler de Rusya ve Ukrayna Bölgesinden gelen çam kabuklarını tercih etmektedirler.

Karışımlı toprağımızın içeriğinde Çam Kabuğu dışında , Vitaminli Organik torf, Kil bilyesi , perlit, Vermikülit ve Pomza bulunmaktadır. Bu saydığımız malzemelerin tamamı da doğal olup, özellikler orkidelerin saksı içeriğinde sera etkisi oluşturmasını sağlamak amacıyla Su Tutma kapasitesini arttırmak için bir araya getirilmiştir.

Karışımlı orkide toprağımıza bir orkide dikildiğinde, orkide kendisini çok çabuk adapte edecektir ve kendisini Doğal ortamında hissedecektir. Köklerin büyümesi ve devamlı nem alabilmesi için yeterli boşluk oluşacaktır. Bununla beraber saksı içerisinde oluşan boşluklar nedeniyle yeterli hava akışı da sağlanmış olacaktır.

Orkidelerinizin yeni evi olacak Özel Karışımlı toprağımızı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Uyarı ve Notlar : 

Saksılarınız çok büyük olmamalıdır. Orkideler kökleri ile tutunmayı severler, bu nedenle çok büyük saksılar kullanmaktan kaçınmalısınız.

Orkide topraklarınız periyodik sulama neticesinde ve içeriğindeki maddelerin yüksek su tutma kapasitesi nedeniyle hep nemli olacaktır.Bu nem hava akışı olmadığında küflenmeye sebep olur. Küflenmeyi engellemek için Orkide Saksılarınızda hava delikleri açmayı unutmayın.

Orkidelerinizi Dekoratif olması amacı ile cam-porselen saksılara dikmeyin. İlla Cam-Porselen saksı kullanacaksanız. Orkidenizi hava delikleri açılmış plastik saksıya dikin. O plastik saksıyı cam-porselen saksı içerisine oturtun.

Orkidelerinizi Direkt Güneş ışığından uzak tutun.Orkideler dolaylı (Perde arkasından gelen günışığı) çok sever. Direkt güneş ışığı yapraktaki kalsiumu emer, yaprakların yumuşamasını, orkidenizin suyunun daha çabuk bitmesini sağlar. Ayrıca yapraklara gelen direkt gün ışığı yapraklarda yanma yapar.

Orkidelerinizin Konumu çok önemlidir. Orkidelerinizi Hiç hava almayan yerlerde muhafaza etmeyin. Çok rüzgar alan yerlerde (Halk Arasında Cereyan) yapan yerlerde bırakmayın, havada akımının dolaylı şekilde olduğu bölgelerde konumlandırmaya çalışın.

Birçok Root Power Plus Kullanıcısının kullanım sonuçlarını görmek için orkideyetistirme instagram sayfamızı takip etmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca 60.000 Amatör/Profesyonel Orkide Yetiştiricisinin buluşma noktası olan Orkide Yetiştirme ve Bakımı Facebook Grubumuzu da takip ederek, Orkidelerle ilgili tüm paylaşımları görebilir, Faydalı bilgiler sağlayabilirsiniz.

 

 

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 3 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


Alışverişini 500TL'ye Tamamla 50TL Kazan

90 gün Değişim ve İade

7/24 Güvenli Alışveriş

Taksit Seçenekleri

Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.