Orkide Bakım Ürünleri

Görseller Yükleniyor
Orkide Yetiştirme Lambası USB / LED (Orkidelere Özel Spektrum)Orkide Yetiştirme Lambası USB / LED (Orkidelere Özel Spektrum)
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Orkide Yetiştirme Lambası USB / LED (Orkidelere Özel Spektrum)

Tüm bitkilerin fotosentez yapmaya ihtiyacı vardır. En önemli besin kaynaklarından birisi ise Işıktır.
Gündüz güneş tarafından gönderilen ışık sayesinde bitkiler fotosentez yaparlar ve besin alımı sağlarlar. Bu  sayede büyüme ve gelişimlerini sürdürürler. Kış aylarında Serin/Soğuk hava ile birlikte Yetersiz ışık bitkilerin cansızlaşmasına metabolizmalarının yavaşlamasına ve zamanla bitkinin gücünü yitirmesine neden olur.
Yaz aylarında ise çok yüksek ışık ve ısı mevcuttur.Bu durma bazı bitkiler tolerans yağlayabilseler de Orkideler için bu durum geçerli değildir. Yaprak ve gövdedeki su hızla buharlaşır yapraklar yumuşar direkt güneş ışığında yaprak yanmaları ve sararmaları meydana gelir.

Orkidelerinizin Tüm bu süreçleri sorunsuz atlatabilmesi,  kapalı  mekanlarda dahi sağlıklı  gelişim  sürdürebilmesi için  orkidelerin  tam  ihtiyacı olan  ışık aralıklarında geliştirilen Orkidelere Özel Yetiştirme Lambası en iyi çözümdür.

Mavi Dalga Boyu (440nm ~ 460nm) Orkidenizin yaprak ve kök gelişimini

Kırmızı Dalga Boyu (660nm~ 700nm) Orkide dallarının ve tomurcuklarının gelişimi için ihtiyacı olan tüm ışık spektrumunu karşılar.

Böylece Orkideniz, Kapalı mekanlarda, Kapalı havalarda mükemmel gelişimine devam eder.Özellikle Kış aylarında kapalı havalara , Yazın kavurucu/yakıcı güneş ışığına maruz kalmadan büyümesini sürdürür. Orkidenizin fotozentez ve gelişimi için en uygun ışık Dalga boyu aralığı olan 455nm-675nm aralığındaki tüm ışığı verir.

Orkideler normal gün ışığına göre %15-%40 oranında daha hızlı gelişim gösterir.

Orkideler için Özel ayarlanmış Işık Spektrumu  Çok düşük enerji tüketimi (3W/5W) Tüm USB Çıkışlı cihazlara bağlanabilir, USB Şarj Adaptörleri, Notebooklar, PC'lerdeki USB Çıkışları, Powerbank'ler. vb. Sağlam Çelik Spiral ile istenen yöne 360 Derece ayarlanabilme özelliği Isı Üretmez. 50 Cm Mesafe ile konumlandırılabilir. En etkin kullanımı karanlık ortamdır. Kutu içeriğinde sadece USB Orkide Yetiştirme Lambası gönderilecektir.

Orkide Yetiştirme Lambası Ölçüleri


40,5 CM Boy, Lamba Ölçü 11,5 CM, Spiral Ölçü : 29,3 CM, Enerji Tüketimi (3W-5W)

Ürün ile ilgili Soru - Cevap

Ürün ne kadar alana etkili olur , Kaç Orkidemde Kullanabilirim ?

Ürünü 50-60 cm yukarıda konumlandırmanız halinde yaklaşık 1 Metre Kare alana etkili olacaktır. 1 Metre Kare alana kaç orkidenizin sığacağı konusunda net bilgi veremeyiz, zira orkidelerin büyüklüğüne türüne yaprak boyutuna göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin 1 mt2 alan içine 20 tane fide orkide sığdırabilirsiniz ancak iri yapraklı Phal Orkidelerden 5-6 tane sığabilir.

Hangi Orkidelerde kullanmalıyım ? 
Tüm orkidelerde kullanabilirsiniz ancak özellikle gelişim göstermeyen orkidelerinizin gelişimlerinin başlaması için hızlandırıcı bir rolü olacaktır.

 

Orkide Yetiştirme Lambasını ne kadar süre ile kullanmalıyım ?
Orkide yetiştirme lambasını her gün 3-4 saat kullanmanız Orkidelerinizin ihtiyacı olan ışığı alması için yeterli olacaktır. Fazlası zarar vermez (Isı yaratmadığı için) ancak yeterli olacağı süre 3-4 saattir.

 

Orkide Yetiştirme Lambasını hangi ortamda kullanmalıyım ?
Orkide Yetiştirme Lambası Orkidelerin ihtiyaç duyduğu 455nm-695nm aralığındaki ışık spektrumuna göre ayarlanmıştır. Bu spektrumu doğru iletmesi için karanlık ortama ihtiyaç duyar. Gün ışığını yoğun alan ortamda etkisi azalır. Bu nedenle Orkide Yetiştirme Lambasını Karanlık ortamda kullanmanız önerilir.

 

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 3 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


Alışverişini 500TL'ye Tamamla 50TL Kazan

90 gün Değişim ve İade

7/24 Güvenli Alışveriş

Taksit Seçenekleri

Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.